דבר המנהל

מנהל בית הספר

בע"ה

משפחת 'אושא-יחד',

בפתחה של שנת לימודים חדשה, שנת תשפ"א, אנו עומדים בפני האתגר שהכרנו לפני מספר חודשים – אתגר הקורונה, ועל אף שכולנו חשים את מורכבותה של האי-ודאות, אנו נחושים יותר מתמיד לתת מענה מיטבי לאתגרי השעה.

כבר בשנה"ל הקודמת, הצוות החינוכי בשיתוף פעולה נפלא של הורי בית הספר – המשיך את הלמידה גם בימים של סגר ושמר על קרבה כשנכפה על כולנו לשמור על ריחוק. אנו מלאי תקווה שהשנה תביא איתה בשורה של מזור למגפה הכלל עולמית שלא פסחה עלינו, אך כל עוד אנו מתמודדים עם השלכותיה, שנשכיל להפיק כמה שיותר "לימונדה מן הלימון".

השנה אנו זוכים לפתוח לראשונה את כיתה ז' ובכך להמשיך את המסלול השמונה-שנתי כמקובל בעיר רמת גן. אני מאחל לתלמידי כיתה ז' החלוצים ולצוות המלווה את הכיתה – הצלחה רבה, ושיזכו להאיר את הדרך החדשה לכולנו.

במהלך חופשת הקיץ התחדשו פני בית הספר במרחבי משחק ופנאי ובשדרוג התשתיות לטובת שיפור חוויית הלמידה והחינוך.

אני מברך את תלמידי כיתה א', שמצטרפים לבית ספרנו ויוצאים למסע מרתק שיכלול בוודאי חוויות והתנסויות רבות.

ייחודיות בית הספר שלנו באה לידי ביטוי בחתירה למצוינות לימודית וערכית – למידה ברמה הגבוהה היותר, תוך שילוב אמצעים טכנולוגיים בהוראת כל תחומי הידע, מבלי לוותר על הערכים בהם אנו מאמינים – ערכי יהדות וישראליות – כראוי לבית ספר משותף הנושא דגל של אחדות ושותפות.

חינוך הוא המפגש המשמעותי בין מבוגר לילד. כל מפגש- בכיתה, במסדרון, בטיולים, בשיחה אישית – הוא בעל ערך ומשמעות לשני הצדדים. אנו, בבית ספר "אושא-יחד" מייחסים חשיבות רבה לכל מפגש, ומשתדלים מאד להפוך מפגשים אלה למשמעותיים.

 

אני מאחל לכולנו שנה של סובלנות לדעות שונות ויחד עם זאת – העצמה אישית.

שנה, בה נצליח להעניק לילדים את כל מה שהם זקוקים לו על מנת לעלות מדרגה נוספת בכל התחומים.

שנה של צמיחה, התחדשות ובריאות.

 

זאביק בר לב
מנהל בית הספר 'אושא יחד'